Комунальне некомерційне підприємство «Коростенська центральна районна лікарня» Ушомирської сільської ради
Міністерство охорони
здоров'я України
 

20 листопада - Всесвітній день дитини та Міжнародний день педіатра!

Дата: 20.11.2020 13:58
Кількість переглядів: 39

юдство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. Якою б розумною і талановитою не була дитина, вона все ж потребує опіку, увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку дорослих. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

Всесвітній день дитини започаткували в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.

За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли "Декларацію прав дитини". Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята "Конвенція прав дитини" та питання єдиної для всіх дати святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер, в офіційних документах ООН фігурує саме ця дата.

Цікаво,  що саме у 20 листопада відзначають своє професійне свято і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.

У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної дати і вітаємо всіх наших дітей і тих, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! 


« повернутися

Вхід для адміністратора