12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри
12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри
День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.
Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 - 13.8.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження - 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.
День медичної сестри в Україні — свято професії, яка має свою багату та тривалу історію. За часів Кримської війни почала швидко розвиватись і медсестринська служба в Україні. Активно сприяв тому видатний хірург М. І. Пирогов. Він особисто та його колеги-хірурги навчали дівчат та жінок основам догляду за пораненими. Він же поділив усіх медсестер на категорії, залежно від того, яку роботу вони виконували:
-
сестри-аптекарки
-
сестри-господині
-
сестри-перев’язувальні
Першою медсестрою в Україні вважають Дашу Севастопольську. Прізвище цієї жінки історія не зберегла. Відомо про неї лише те, що вона надавала медичну допомогу пораненим бійцям у Севастополі, за що і отримала своє друге прізвище.
Цікаві факти: найбільше число медсестер в Фінляндії - на 100 000 осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100 000 осіб припадає 5 медсестер.
Сестрички медичні
Від Ваших чуйних і турботливих рук, працьовитості і доброзичливості багато в чому залежить як стан пацієнта, так і темпи його одужання. Особливо це є важливим у теперішній складний час випробування війною. Нехай Ваша благородна праця приносить Вам радість, достаток, повагу оточуючих і близьких.